Lajme lojërash

Zynga heq nga puna 5% të fuqisë punëtore

Publikuar , 30 Tetor 2012
0
Zynga heq nga puna 5% të fuqisë punëtore

Zynga, kompania e lojërave-sociale, po heq 5% të punëtorve të saj. Kompania po e mbyll zyren e saj në Boston dhe po planifikon ti mbyll zyrat në Angli dhe Japoni.

Shefi ekzekutiv i Zynga Mark Pincus i tha stafit të kompanisë në një shkresë se do të largohen rreth 2800 puntorë.

“Ne nuk i marrim këto vendime lehtë, meqense ne i duam kolegët dhe shokët tanë të cilët kan punuar me ne. Ne i vlersojmë kontribimet e tyre dhe na merr malli për punën e tyre”,- tha Pincus. “

Kjo është pjesa më prekse, redukimi i përfitimeve, gjë që do të thotë dhe redukimi i shumë gjërave për ne, siç është pagesa për hosting, reklamim dhe shërbime të tjera.” (GameWorld Albanian)

Tags >

zynga
Lajmet e fundit>