Lajme lojërash

Zbulohet traileri i kapitullit III të Fortnite’

Publikuar , 06 Dhjetor 2021
Është e qartë se Epic po vë bast se ky truk dramatik do të funksionojë për herë të dytë. Zbulohet traileri i kapitullit III të Fortnite’

Kapitulli 2 i Fortnite sapo ka përfunduar, por kjo nuk po i pengon fansat  të zbulojnë se çfarë do të mbajë Kapitulli 3. Siç mësoi Kotaku, kanali zyrtar polak i lojës në YouTube ndau shkurtimisht një trailer të Kapitullit 3 duke zbuluar shumë nga ndryshimet e planifikuara në baterinë royale brawler. Mund të prisni një ishull të ri (dhe personazhe të rinj, duke përfshirë Gears of War’s Marcus dhe Kait, si dhe Spider-Man .

Kapitulli 3 do të shtojë disa mekanikë të rinj në krye të armëve dhe artikujve të freskët. Ju mund të rrëshqitni (shihet në finalen e Kapitullit 2) dhe të krijoni kampe për të shëruar skuadrën tuaj dhe për të ruajtur sendet që mund t’i bartni në ndeshjet e ardhshme. Ka edhe një shkallë të fuqisë së yjeve: The Foundation, një personazh i shprehur nga Dwayne Johnson, do të vazhdojë nga mbyllja e Kapitullit 2.

Nuk është e qartë se kur do të debutojë Kapitulli 3. Sidoqoftë, Epic nuk kishte frikë të përsëriste historinë dhe të largonte lojtarët nga Fortnite pasi kapitulli i mëparshëm mori fund. Kapitulli 2 u mbyll në mënyrë dramatike, me Fondacionin që ndihmoi për të mposhtur një pushtim të Mbretëreshës Kube dhe duke e kthyer të gjithë ishullin me kokë poshtë. Nëse keni ngecur me ngjarjen, ju ngeleni pa asnjë alternativë veçse të lini lojën. Është e qartë se Epic po vë bast se ky truk dramatik do të funksionojë për herë të dytë. /GameWorld Albanian

Tags >

Fortnite
Lajmet e fundit>