Lajme lojërash

Vita: Cosmic Red, Sapphire Blue, modelet e reja në Japoni

Publikuar , 25 Shtator 2012
0
Vita: Cosmic Red, Sapphire Blue, modelet e reja në Japoni

Në nëntor Vita do të shfaqë 2 modele me ngjyra të reja. Sony deklaroi këto plane për lançimin e ngjyrave Cosmic Red dhe Sapphire Blue për modelet e Vita në Japoni.

Ato janë vendosur të shfaqen më 15 nëntor 2012, sipas ndërtuesit të platformës që deklaroi në konferencën për shtyp këtë mëngjes të Tokyo Game Show, gjatë së cilës gjithashtu u konfirmua plani për zgjerimin e Play Station Vita në nëntor.

Një PS3 i ri u lançua gjatë javës së kaluar gjithashtu. Duke u shfaqur javën tjetër, ai do të jetë 20% më i vogël dhe 25% më i lehtë se PS3 Slim. (GameWorld Albanian)

Lajmet e fundit>