Lajme lojërash

Valve konfirmon punimet në projektin e Source 2

Publikuar , 18 Nëntor 2012
0
Valve konfirmon punimet në projektin e Source 2

Shefi i Valve Gabe Newell ka konfirmuar Half Life, dhe studio po punon shumë për të renë Source Engine.

I pyetur nga vizita e pjestarëve të 4chan nëse kompania po punonte në Source 2, Newell u përgjigj (shikoni videon e mëposhtme): “Ne po punojmë në një makinë të re dhe për disa kohë ne thjesht kemi pritur për një lojë që të shfaqet bashkë me të.”

I pyetur nëse kjo do të thotë një produkt tërësisht të ri, jo thjesh një shtesë, shefi i Valve u përgjigj: “PO”.

Source u prezantua me një Half Life në 2004 dhe që prej atëherë ka vazhduar me Half Life 2, Left 4 Dead dhe Portal 2. Source 2 do të përfshijë lojra më të mira dhe më të fuqishme. (GameWorld Albanian)[youtube id=”_Fl4s9T79n0″ width=”600″ height=”350″]

Tags >

Valve
Lajmet e fundit>