Lajme lojërash

Tomb Raider me rekord shitjesh

Publikuar , 31 Mars 2013
0
Tomb Raider me rekord shitjesh

Gjatë një konference në panelin e Game Developers, kryetari i Studio Dynamics, Darell Gallagher zbuloi se Tomb Raider kishte krijuar nje rekord shitjesh nga e gjithë seria.

Ai shpjegoi se rikrijimi i titullit gëzoi rekordin e shitjeve më të mëdha për një javë nga të gjitha lojërat me të njëjtin emër.

Gallagher zbuloi gjithashtu se Tomb Raider ishte loja më e madhe që Crystal Dynamics kishte bërë ndonjëherë.

Zhvillimi i lojës ishte i ndarë ndërmjet dy studiove: Crystal Dynamics në Kaliforni dhe Eidos Montreal në Kanada. (GameWorld Albanian)

Lajmet e fundit>