Lajme lojërash

Tom Hardy konfirmon një rol në filmin Splinter Cell

Publikuar , 17 Nëntor 2012
0
Tom Hardy konfirmon një rol në filmin Splinter Cell

Aktori Tom Hardy do të luaj Sam Fisher në filmin e bazuar në seritë e lojës Splinter Cell. Eric Singer do të shkruaj skenografinë për adaptimin.

Ubisoft është tashmë në dialog me disa studio përfshirë Warner Bros dhe Paramount. Lajmi ndjek konfirmimin se Michael Fassbender do të shfaqë nje adaptim të një nga tiparet e tjera të opsioneve të ndryshme të lojrave, Assassin’s Creed.

Duke folur për Variety, CEO i Ubisoft Motion Picture Jean-Juliet Baronnet shprehu lavdërimet për Hardy.

“Përfshirja e tij në film i Tom Clancy’s Splinter Cell është shumë i bukur dhe pritet shumë nga fansat dhe nga vetë prodhuesit. (GameWorld Albanian)

Lajmet e fundit>