Lajme lojërash

Thyhet rekordi, Assassin’s Creed 3 bëhet numri 1 në Britaninë e Madhe

Publikuar , 08 Nëntor 2012
0
Thyhet rekordi, Assassin’s Creed 3 bëhet numri 1 në Britaninë e Madhe

Ubisoft gëzon më në fund me lojën më të fundit të Assassin’s Creed e cila bëhet si loja më e shpejtë e shitur ndonjëherë. Loja ka kaluar shitjet e Ubisoft në të gjitha vitet e saj, duke shënuar një rekord dhe bëhet loja e dytë më shpejt e shitur në vitin 2012.

Monitoruesi i shitjeve GKF Chart-Track deklaroi se shitjet e javës në Assassin’s Creed 3 ishte gati sa 2-fishi i AC2 dhe e kaloi lojën e vitit të kaluar të Assassin’s Creed: Revelations me më shumë se 117,000 njësi.

Medal of Honor: Warfighter zbret nga vendi i parë në të gjashtë me lojën e Electronic Arts FIFA 13 i cli mban vendin e dytë. Si fundi i vitit po vjen, tituj të rinj po shfaqen përpara.

Në vendin e tretë është WWE ’13 ndërsa Need for Speed Most Wanted (2012) mban vendin e pestë.

Ja lista e 10 lojrave më të shitura, nga 20 të tilla. (GameWorld Albanian)

1. Assassin’s Creed 3

2. FIFA 13

3. WWE ’13

4. Football Manager 2013

5. Need For Speed Most Wanted

6. Medal of Honor Warfighter

7. Forza Horizon

8. Skylanders Giants

9. Just Dance 4

10. Dishonored

Lajmet e fundit>