Lajmet

Team Liquid shpallen kampionët e botës në Dota 2

Publikuar , 13 Gusht 2017
0
Ky kampionat i Dota 2 shndërrohet çdo vit në Super Bowl-in e esporteve ku ofrohen shuma marramendëse për fituesit. Team Liquid shpallen kampionët e botës në Dota 2

Team Liquid fitoi Kampionatin Ndërkombëtar të Dota 2 duke marrë në shtëpi 10.8 milion dollar.

Ekipi Evropian mundin ekipin Kinez të Newbee të cilët fituan në vendin e dytë 3.9 milion dollar. Gjatë pesë raundeve, Team Liquid fitoi tre të parët duke mbyllur kështu betejën e Dota më shpejt sesa pritej.

Ky kampionat i Dota 2 shndërrohet çdo vit në Super Bowl-in e esporteve ku ofrohen shuma marramendëse për fituesit.

Gjatë turneut 16 ekipe finaliste vihen përballë në Seattle. Tim Liquid pothuajse doli nga kompeticioni në fillim të tij. Ekipi i tretë, LGD.FY fitoi 2.4 milion dollar.

Këtë vit u dhuruan 24 milion dollar për ekipet finaliste dhe fituese. /GameWorld Albanian

Lajmet e fundit>