Android

Subway Surfers

Publikuar , 21 Maj 2013
0
Subway Surfers

Subway Surfers është një lojë “e pafundme” me vrapim për mobil e krijuar nga Kiloo, një kompani daneze dhe SYBO Games. Loja doli në vitin 2012 në një tur botëror në qytete si Nju Jork, Rio de Xhaneiro, Sindej, Romë dhe Tokio.

Loja është e disponueshmë për iOS dhe Android dhe ka 3 personazhe: Jake, Tricky dhe Fresh.

Objektivi i lojës është të vrapuarit sa më larg në një garë të pafundme duke shmangur pengesat gjatë rrugës duke u hedhur si dhe duke shmangur gjithashtu trenat që vijnë. Loja humbet nëse inspektori i trenave me qenin e tij të kap.

Që nga marsi i vitit 2013 loja kishte mbi 26.5 lojtarë aktivë ditorë dhe 130 milionë shkarkime. (GameWorld Albanian)

Lajmet e fundit>