Lajmet

Sony risjell konsolën klasike PlayStation Classic

Publikuar , 19 Shtator 2018
0
Konsola del në shitje më 3 Dhjetor. Sony risjell konsolën klasike PlayStation Classic

Duke ndjekur gjurmët e Nintendo, Sony vendosi të risjellë konsolën origjinale PlayStation Classic.

Pajisja do të kushtojë 99.99 euro dhe është e ngjashme me konsolat NES dhe SNES Classic. Ajo vjen me disa tituj si Final Fantasy VII, Tekken 3 dhe Ridge Racer type 4.

Konsola del në shitje më 3 Dhjetor.

Përveç mini-PlayStation standard, blerësit do të përfitojnë edhe kontrollerët PS1 klasikë. /GameWorld Albanian

Lajmet e fundit>