Lojërat

Sony publikon listën e lojërave më të shitura për platformat e veta gjatë muajit mars

Publikuar , 11 Prill 2014
0
Sony publikon listën e lojërave më të shitura për platformat e veta gjatë muajit mars

Sony ka publikuar listën e lojërave më të shitura në Rrjetin PlayStation gjatë marsit të këtij viti dhe lojërat e sapo-lëshuara Infamous: Second Son dhe Metal Gear Solid V: Ground Zeroes kryesojnë top listën për PlayStation 4.

Sa i përket PlayStation 3, Minecraft ka zënë pozitën e parë, e ndjekur nga pas nga Metal Gear Solid V: Ground Zeroes. Loja më e shitur e PlayStation Vita në PSN gjatë marsit ishte Final Fantasy X/X-2 HD Remaster, ndërsa Grand Theft Auto: Vice City Stories qëndron në majë të listës së lojërave për PSP.

Më poshtë mund të shihni tabelat nga top performuesit përgjatë PS4, PS3, shtojcave për PS3, PS Vita, PSP, Classics dhe PlayStation Mobile. Sony nuk ofron shifra të sakta të shitjeve dhe, natyrisht, kjo listë paraqet vetëm shitjet dixhitale. Për ta ditur më saktë për shitjet fizike gjatë marsit duhet të presim kur NPD Group të lëshoi raportin e vet mujor i cili është planifikuar të publikohet gjatë ditës së enjte.

PlayStation 4:

Infamous: Second Son

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Awesomenauts Assemble!

Thief

FEZ

TowerFall Ascension

Tomb Raider: Definitive Edition

SteamWorld Dig

Outlast

Strider

Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition

Call of Duty: Ghosts

Assassin’s Creed Freedom Cry

NBA 2K14

Battlefield 4

Flower PS4

Need for Speed Rivals

Rayman Legends

EA Sports FIFA 14

Dynasty Warriors 8: Xtreme Legends Complete Edition

PlayStation 3:

Minecraft: PlayStation 3 Edition

South Park: The Stick of Truth

Metal Gear Solid V: Ground Zeroes

Need for Speed Most Wanted

Dark Souls II

Grand Theft Auto V

Final Fantasy X/X-2 HD Remaster

Infamous: Festival of Blood

Grand Theft Auto IV

Call of Duty: Ghosts

Need for Speed Hot Pursuit

NEED FOR SPEED THE RUN

Battlefield 4

BioShock

NBA JAM: On Fire Edition

Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City

FEZ

BioShock 2

inFAMOUS 2

Thief

PS3 Add-Ons:

Call of Duty: Ghosts — Onslaught

The Last Of Us Left Behind

The Walking Dead: Season 2 — Ep. 2, A House Divided

Call of Duty: Black Ops II Apocalypse

Call of Duty: Black Ops II Vengeance

Call of Duty: Ghosts Season Pass

Call of Duty: Black Ops II — Revolution

Call of Duty: Black Ops II Nuketown Zombies Map

Call of Duty: Black Ops II Uprising

The Walking Dead: Season Two – Season Pass

PlayStation Vita:

FIina Fantasy X/X-2 HD Remaster

Need for Speed Most Wanted

Hatsune Miku: Project DIVA f

FEZ PS Vita

Luftrausers PS Vita

SteamWorld Dig

Terraria PS Vita

Dragon Ball Z: Battle of Z

Killzone: Mercenary

The Walking Dead: The Complete First Season

Classics:

Grand Theft Auto: San Andreas

Grand Theft Auto: Vice City

Grand Theft Auto 3

Grand Theft Auto: Vice City Stories

Metal Gear Solid (PS3/PSP)

PlayStation Mobile:

Trolly Bird

Sola Weather

Translate Helper

Sola Gallery

Beats Trellis

PSP:

Grand Theft Auto: Vice City Stories

Star Wars: Battlefront II

Need For Speed Carbon

Grand Theft Auto: Chinatown Wars

Grand Theft Auto: Liberty City Stories (GameWorld Albanian)

Lajmet e fundit>