Lajme lojërash

Sony daton konferencën E3 2013 për më 10 qershor

Publikuar , 07 Maj 2013
0
Sony daton konferencën E3 2013 për më 10 qershor

Sony do të mbajë konferencën për shtyp E3 2013 pas Microsoft, Ubisoft de EA. Më saktësisht të hënën më 10 qershor.

Në Mbretërinë e Bashkuar konferenca do të mbahet 1 ditë më vonë më 11 qershor. Sony me siguri do ta përdorë këtë konferencë me qëllim zbulimin e më shumë detajeve rreth Playstation 4, konsolës së ardhshme që prezantoi në shkurt. Vitet e kaluara Sony konferencat e veta E3 i ka bërë të disponueshme për tu parë online.

3 konferenca të tjera do të mbahen para asaj të Sony më 10 qershor. Microsft, Ubisoft dhe EA. Nintendo ka thënë se nuk do të mbajën një konferencë E3 këtë vit, ndërsa Microsoft do të tregojë linjën softuer për Xbox-in e ardhshëm. (GameWorld Albanian)

Tags >

sony
Lajmet e fundit>