Lojërat

Shogun 2: Total War po marshon më 15 mars

Publikuar , 12 Nëntor 2010
0
Shogun 2: Total War po marshon më 15 mars

Sega që përfitoi financiarisht një rritje në ekspozitën e vitit 2010 të quajtur Electronic Entertainment Expo, shpalli instalimin e fundit, Total War, të lojës Shogun 2 për PC, lojë e zhvilluar nga Creative Assembly. Në kthimin e rrënjëve të saj, Shogun 2 do të rishqyrtojë epokën që nisi nga viti 2000, dhe Sega njoftoi këto ditë që lojtarët mund të fillojnë t’i përgatisin armët e tyre më 15 mars të vitit 2011.

Për Shogun 2, Creative Assembly do ta kthen ngjarjen në shekullin e XVI-të në Japoni, periudhën e trazuar të Sengoku. Lojtarët do të marrin rolin e Daimyo, udhëheqësin e fisit, i cili duhet të angazhohet së bashku me disa kryekomandantë tjerë, qoftë përmes konfliktit apo diplomacisë, për të bashkuar kombin e ndarë në ishull.

Ata që preferojnë të ndeshen në betejë kundër njëri-tjetrit, kundërshtarët dhe mundësitë e reja të lojës do të kenë edhe disa moduse të reja për multiplayer të cilat mbështesin kapacitetin deri në tetë lojtarë konkurrues dhe kooperativ.

Studio ka prezantuar edhe një sistem të ri të progresionit për karakter me Shogun 2, duke lejuar lojtarët të marrin përsipër udhëheqjen e një prej nëntë fiseve dhe t’i rrisin level-up warlord-at e tyre përmes betejës. Karakteristika të tjera që mund të luhen janë terrenet që deformohen mvarëisht nga kushtet atmosferike, si dhe betejat bregdetare në luftëra detare./gameworld.al

{youtube}q69sU0IVa98{/youtube}

Lajmet e fundit>