Lajme lojërash

Sega do të mbyllë studion Stormrise

Publikuar , 08 Prill 2013
0
Sega do të mbyllë studion Stormrise

Sega Studios Australia do të mbyllet më vonë këtë vit.

Ky lajm është konfirmuar nga Kotaku, gjithsesi detaje rreth arsyes së këtij vendimi nuk janë bërë të ditura.

Studioja u hap në vitin 2002 dhe është prodhuesi kryesor i lojërave si Medieval II: Total War si dhe Strormrise dhe Kingdom Expansion.

Sega ka shkurtuar 37 vende pune gjatë vitit të kaluar nëpër studio e veta rreth e përqark botës.

Nuk është akoma e ditur se sa punonjës ndikohen nga ky projekt i kompanisë, gjithsesi detaje të mëtejshme priten ditët që do të vijnë. (GameWorld Albanian)

Tags >

Sega
Lajmet e fundit>