Android

Rovio prezantoi lojën “Bad Piggies” për Android, iOS dhe Mac

Publikuar , 06 Shtator 2012
0
Rovio prezantoi lojën “Bad Piggies” për Android, iOS dhe Mac

Rovio, kompania e njohur për lojën ndër më të mirat në pajisjet mobile, Angry Birds, sot njoftoi për lansimin e lojës së re me emrin “Bad Piggies” që në njëfarë mënyre do të ishte e kundërta e së parës.

Loja do të jetë në dispozicion me 27 shtator dhe atë për platformat Android, iOS dhe iOS X.

“Shumë jemi argëtuar duke krijuar një eksperiencë plotësisht të re dhe unike të lojës”, tha Petri Järvilehto nga Rovio dhe paralajmëroi se loja Bad Piggies do të jetë shumë më interesante se Angry Birds. (GameWorld Albanian).[youtube id=”g68IpyEgHyE” width=”600″ height=”350″]

Lajmet e fundit>