Lajme lojërash

Rockstar kërkon të vendosë të gjitha qyetet GTA në një lojë të vetme

Publikuar , 19 Dhjetor 2012
0
Rockstar kërkon të vendosë të gjitha qyetet GTA në një lojë të vetme

Rockstar ka deklaruar se kërkon të lançojë një GTA të madhe e cila përfshin të gjitha qytet në lojërat e saj.

Zhvilluesit kanë fuqizuar tashmë Grand Theft Auto V’s Los Santos si një lojë akoma e më e madhe se bota e Red Dead Redemption, një kombinim midis GTA San Andreas dhe GTA IV Liberty City.

Por prodhuesi i Rockstar Leslie Benzies ka akoma një ambicie më të madhe. “Sigurisht ne duam të kemi një botë të madhe e cila përmban të gjitha qytetet tona dhe ti lejojmë lojtarëve të fluturojnë midis tyre dhe të rivizitojnë zonat e tyre të preferuara, dhe në këtë kontekst të riimagjinojnë Vice City.

Kjo do ishte e mrekullueshme”,- deklaron Benzies për Digital Trends. (GameWorld Albanian)

Tags >

GTA
Lajmet e fundit>