Lajme lojërash

Resident Evil 6 thyen rekordet e Capcom për shtije

Publikuar , 17 Tetor 2012
0
Resident Evil 6 thyen rekordet e Capcom për shtije

Resident Evil 6 ka bërë një shitje mbarëbotërore prej një sasie mbi 4.5 milion kopje, një rekord i ri i kompanisë, sipas Capcom.

Për krahasim, publikuesi eksportoi 4.4 milion kopje të Resident Evil 5 në vitin 2009.

Publikuesi ka parashikuar më përpara se Resident Evil 6 do të shiste rreth 7 milion kopje deri në 31 mars 2013, gati 1 milion më shumë se Resident Evil 5 (5.8m) dhe akoma më shumë se loja më e shitur e saj, Street Fighter II për NES (6.3).

Resident Evil 6 u shfaq në të gjithë botën këtë jave. Capcom deklaroi 3 Resident Evil 6 DLC për modulet e lojës. (GameWorld Albanian)

Lajmet e fundit>