Lajme lojërash

Publikohet traileri i Dragon Age: Inquisition

Publikuar , 19 Nëntor 2014
0
Publikohet traileri i Dragon Age: Inquisition

Dragon Age: Inquisition do të bëjë një dalje publike ditën e sotme, që do të thotë se traileri i lojës mjaft popullor tashmë është zyrtar. Një tjetër trailer në këtë pikë, madje edhe kaq dramatik ku shfaq gjithë fuqinë, nuk do të ketë shumë influencë mbi përdoruesit që dëshirojnë ose jo të blerjen e Dragon Age: Inquisition. Loja do të jetë e disponueshme për Xbox One dhe Xbox 360.

Traileri shfaq pjesë nga loja, dhe momente ku ju ndodheni në rolin e hetuesit (Inquistor). Ky është edhe përshkrimi i lojës: “Një kataklizëm do të zbarkojë mbi Thedas. Dragonjtë do të errësojnë qiellin, duke lëshuar hije mbi tokë dhe sjellë kaos. Magjistarët i shpallin luftë templarëve pushtues. Shtetet ngrihen kundra njëri – tjetrit. Është në dorën tuaj dhe aleatëve për të rikthyer urdhrin tuaj teksa ju drejtoni hetimin dhe eliminoni agjentët e kaosit.” (GameWorld Albanian)

Lajmet e fundit>