Lajme lojërash

Prezantohet Gears 5 në Xbox One dhe në PC

Publikuar , 12 Qershor 2018
0
Është duke u zhvilluar nga The Coalition, studioja me bazë në Vancouver e cila është akorduar për ekskluzivitetin që nga viti 2014. Ajo gjithashtu prezanton edhe një ndryshim të lehtë në etiketimin e serisë, duke e lënë fjalën "war" nga titulli i plotë. Prezantohet Gears 5 në Xbox One dhe në PC

Hyrja e ardhshme kryesore në serinë e Gears of War do të vijë në vitin 2019. Në fjalimin e tij sot, Microsoft zyrtarisht zbuloi Gears 5, loja e parë e re në serinë e revoleve të ashpra që nga viti 2016. Titulli do të ketë Kait Diaz, e cila debutoi në Gears 4 dhe u luajt në modalitetin multiplayer të kësaj loje.

Është duke u zhvilluar nga The Coalition, studioja me bazë në Vancouver e cila është akorduar për ekskluzivitetin që nga viti 2014. Ajo gjithashtu prezanton edhe një ndryshim të lehtë në etiketimin e serisë, duke e lënë fjalën “war” nga titulli i plotë.

Ndërkohë që detajet e historisë janë të pakta deri tani, Gears e reja do të shfaqin të dyja ndeshje të ndara dhe të përbashkëta në internet, dhe Microsoft-i është me të vërtetë duke shfaqur pamjet e lojës. Është përshkruar si “bota më e madhe dhe më e bukur e Gears ndonjëherë e krijuar.”

Ajo do të ketë mbështetje për rezolucionin 4K Ultra HD, HDR, dhe do të luhet në 60 korniza për sekondë. Ashtu si të gjitha ndeshjet e para në Xbox, Gears 5 do të jetë në dispozicion edhe në Xbox One dhe Windows 10 kur të publikohet vitin e ardhshëm. /GameWorld Albanian

Tags >

Gears 5
Lajmet e fundit>