Lojërat

Përditësimi madhor i Xbox One vjen së bashku me lidhjen në Twitter

Publikuar , 10 Nëntor 2014
0
Përditësimi madhor i Xbox One vjen së bashku me lidhjen në Twitter

A keni dashur që ta rregulloni profilin tuaj në Xbox One, ose të shpërndani ekspeditat tuaja të lojërave në Twitter? Tani e keni mundësinë. Microsoft ka filluar të lëshojë përditësimin e vet të premtuar për muajin nëntor për konsollën më të fundit dhe ajo përfshin shumë përditësime që iu mundësojnë ta personalizoni sistemin tuaj dhe të mbani tabe me cicërima.

Ju tani mund ta rregulloni prapavijën tuaj me ngjyra ose imazhe për arritjet e bëra dhe ta postoni një biografi që përfshin lokacionin tuaj. Nëse jeni person aktiv në rrjetet sociale, ju mund të postoni cicërima të video lojërave tuaja të parapëlqyera dhe të ndiqni cicërimat e ndryshme në Twitter që postohen nga personat që i ndiqni. Më në fund mund ta bëni zvogëlimin e Internet Explorer në një pamje më të zvogëluar. Ndizni sistemin tuaj nëse keni qenë duke pritur me javë të tëra për ndonjërën nga këto risi. (GameWorld Albanian)

[youtube id=”FIMbenEInfE” width=”600″ height=”350″]

Tags >

Xbox One
Lajmet e fundit>