Lajme lojërash

Pas 20 vitesh Blizzard “vret” markën klasike Battle.net

Publikuar , 22 Shtator 2016
0
Pas 20 vitesh Blizzard “vret” markën klasike Battle.net

Pas shfrytëzoi titullin Battle.net për platformën e saj të video lojërave me lojtarë të shumëfishtë për më shumë se dy dekada, gjigandi Blizzard ka vendosur ta eleminojë.

Asgjë nuk do të ndryshojë për lojtarët e World of Warcraft apo Overwatch. Battle.net debutoi në 1996 dhe solli risitë e para online për lojërat si Diablo. Atëherë lojërat me lojtarë të shumëfishtë nuk kishin atë rëndësi që kanë sot prandaj kompania e shihte të nevojshme ta paraqiste më vehte si një shërbim i ri.

Kompania tha se kjo lëvizje synon të lërë mënjëanë konfuzionin që shkaktojnë Blizzard dhe Battle.net sikur të ishin dy entitete më vehte. (Gameworld Albanian)

Tags >

Blizzard
Lajmet e fundit>