Lajme lojërash

Një rrugë në Australi merr emrin nga loja Gran Turismo

Publikuar , 05 Dhjetor 2013
0
Një rrugë në Australi merr emrin nga loja Gran Turismo

Sony Computer Entertainment Australia dhe qyteti Bathurst zbuluan që Gran Turismo Drive, është një rrugë e emëruar sipas emrit të serive të lojërave që simulojnë luajtjen Gran Turismo.

Më herët këtë vit zhvilluesi i Polyphony Digital lajmëroi përfshirjen e Mount Panorama Racing Circuit në Gran Turismo 6. Ndjekja brenda lojës do të paraqes homologun e vet të kohës reale, që përfshin 4 milja (6.213 kilometra). Dashamirësit do të jenë në gjendje që të vizitojnë lokacionin në jetë reale në Bathurst dhe të ecin përgjatë rrugës së brendshme gjatë ngjarjeve speciale.

Zhvilluesi i serive të Gran Turismo-s, Kazunori Yamauchi kishte pasur nderin që një rrugë në Spanjë ka marrë emrin e tij. GTPlanet raporton që rruga ishte zbuluar gjatë ngjarjes së lëshimit Gran Turismo 6 në Ronda të Spanjës. E emëruar si “Paseo de Kazunori Yamauchi”, rruga ndodhet afër hotelit Ronda. Sony për momentin nuk ka plane për ta sjell lojën në PlayStation Vita, ndonëse është duke e shqyrtuar një version për PlayStation 4. (GameWorld Albanian)

Lajmet e fundit>