Lojërat

Nintendo do të lançojë Duck HunNintendo do të lançojë Duck Hunt ditën e Krishtlindjevet ditën e Krishtlindjeve

Publikuar , 19 Dhjetor 2014
0
Nintendo do të lançojë Duck HunNintendo do të lançojë Duck Hunt ditën e Krishtlindjevet ditën e Krishtlindjeve

Me siguri ka mënyra më interesante për mos ta kaluar Krishtlindjen duke gjuajtur zogj, por për Nintendo është diçka e zakonshme për të sjellë lojën Duck Hunt në Wii U më 25 dhjetor. Kjo lojë do të jetë e disponueshme nga shërbimi Virtual Console që nga dita e Krishtlindjeve dhe do të luhet me kontrolluesin Wii U Remote i cili pritet të përshtatet më së miri dhe me lojëra të tjera si Super Smash Bros dhe Captain Toad: Treasure Tracker.

Akoma nuk dihet çmimi, megjithëse zakonisht NES games përmes Virtual Console shiten për 4.99$, që realisht është një çmim i mirë për një lojë klasike. Mbani mend se kjo lojë është një kopje e origjinalit dhe ju akoma do mund ta gjuani qenin. (GameWorld Albanian)

Lajmet e fundit>