Lojërat

Microsoft sjell “realitetin” e Xbox One në një reklamë të re

Publikuar , 14 Janar 2014
0
Microsoft sjell “realitetin” e Xbox One në një reklamë të re

Microsoft ka publikuar një reklamë të re të Xbox One në YouTube që parashikon aftësinë e sistemit për të ofruar pamje reale grafike, por në një rrugë të mërzitur.

Video bashkon lojën Ryse: Son of Rome me pamjen e një personi në banjën e tij, i cili frikësohet me të parë se po i rridhte gjak, kur edhe e kupton që nuk është gjak i vërtetë. “Nëse do të ishte i vërtetë, ai do të ishte realitet,” thotë narratori në reklamë.

Xbox One u lëshua në fund të nëntorit të vitit 2013 dhe ka shitur më tepër se 3 milionë njësi deri tani. Sony nuk ka përdorur ndonjë video të tillë për ta reklamuar PlayStation 4, por lojtarët me siguri nuk e kanë harruar mënyrën e pakëndshme se si ishte reklamuar PlayStation 3 më herët nga kompania. (GameWorld Albanian)

Tags >

Xbox One
Lajmet e fundit>