Lojërat

Microsoft sjell cloud gaming në konsolat Xbox

Publikuar , 25 Gusht 2021
Në të ardhmen, përdoruesit e Xbox One mund të luajnë disa lojëra të Xbox Series X/S përmes cloud siç është Microsoft Flight Simulator. Microsoft sjell cloud gaming në konsolat Xbox

Microsoft po kalon në fazën tjetër të lançimit të Xbox Cloud Gaming. Duke filluar nga sezoni i pushimeve, Xbox Game Pass Ultimate do të ketë akses në cloud gaming për konsolat Xbox Series X/S dhe Xbox One.

Kompania e cila dha lajmin gjatë evenimentit Gamescom, tha se përdoruesit mund të luajnë deri në 100 lojëra pa pasur nevojë ti shkarkojnë ato. Në të ardhmen, përdoruesit e Xbox One mund të luajnë disa lojëra të Xbox Series X/S përmes cloud siç është Microsoft Flight Simulator.

Përdoruesit do të kuptojnë nëse një titull është Cloud Gaming sepse do të shohin një ikonë ngjitur me të në Game Pass Library. Microsoft thotë se shërbimi ofron 1080p me 60 fps në sekondë.

Xbox Cloud Gaming tashmë ka mbërritur në telefonë, tabletë dhe PC. /PCWorld Albanian

Lajmet e fundit>