Lojërat

Medal of Honor

Publikuar , 01 Nëntor 2012
0
Medal of Honor

Medal of Honor është një lojë për Play Station dhe është instalimi i parë i serive të lojës me të njëjtin titull.

Loja doli në treg më 11 nëntor 2011 dhe u krijua nga drejtori dhe producenti Steven Spielberg. Loja u zhvillua nga DreamWorks Interactive dhe u publikua nga Electronic Arts.

Lojtari merr rolin e një togeri të quajtur Jimmy Patterson, një ish-pilot i C-47 Skytrain i cili më vonë rekrutohet në OSS.

Loja merr pjesë në ngjarjet e afër fundit të L2B (vitet 1944-1945).

Qëllimi i lojës është të kompletojë objektivat, si të shkatërrojë ambjentet armike, dhe të vrasë forcat gjermane në proc es. Medal of Honor ka marë kritika shumë pozitive, me një mesatare prej 92/100 në Metacritic.

Loja u vlerësua shumë për mënyrën e saj të historisë, grafikën dhe armiqtë si dhe dizajnin e niveleve. Muzika gjithashtu ka marë shumë lëvdata. (GameWorld Albanian)[youtube id=”HigXVoGpU24″ width=”600″ height=”350″]

Lajmet e fundit>