Lojërat

Medal of Honor: European Assault

Publikuar , 09 Nëntor 2012
0
Medal of Honor: European Assault

Medal of Honor: European Assault është instalimi i 8-të e serisë së lojërave të Medal of Honor.

Loja u lançua në treg për GameCube në janar 2005 për PlayStation 2 dhe Xbox në qershor 2005. Historia e lojës u shkrua nga John Milius, shkrimtari i filmit të famshëm Apocalypse Now.

Historia është e bazuar në Togerin William Holt, një operativ në Office of Strategic Services (Zyra e Shërbimeve Strategjike), dhe ndjek rrjedhjet e forcave aleate në Francë, Afrikën e Veriut, Bashkimin Sovjetik dhe Belgjikë.

Medal of Honor: European Assault më parë u quajt Medal of Honor: Dogs of War, megjithatë, kjo ndryshoi për shkak të implementimit të mercenarëve. Emri u ndryshua të European Assault, e cila përshtatet shumë mirë dhe lojës dhe ngjarjeve të saj të cilat marrin pjesë në Teatrin Europian.

Loja në European Assault është e njëjta me seritë e kaluara, një lojë me pamjen në vetën e parë FPS, megjithatë, armët dhe ndërfaqja janë ndryshuar pak dhe janë bërë më të thjeshta për t’u përdorur.

Si në gjithë lojërat e Medal of Honor, lojtari prezantohet me një varietet armësh dhe raundesh të vendosura gjatë L2B. (GameWorld Albanian)[youtube id=”r7AxCcxhX98″ width=”600″ height=”350″]

Lajmet e fundit>