Lajme lojërash

Makina e Square Enix tregon se si do të duken lojërat e se ardhmes

Publikuar , 18 Qershor 2012
0
Makina e Square Enix tregon se si do të duken lojërat e se ardhmes

Square Enix shfaqi një demonstrim në kohë reale të makinës së vet të re Luminous Studio. Duke përdorur Final Fantasy si shembull, Square Enix përshkruan makinën si brezi i gjeneratës së re të lojërave.

Gjenerata e ardhshme e konzollave mund të mos jetë në E3, por grafika e tyre sigurisht që është. Çdo gjë që shikoni në këtë video supozohet se po luhet në “kohë-reale” dhe kjo është një Final Fantasy poashtu në kohë reale.

Duke pasë parasysh këtë lajmërim nga makina, mos prisni që lojërat do të duken saktësisht kështu kur luhen, por gjithsesi kjo është një paraqitje e potencialit që do të kenë konzollat e ardhshme dhe Square Enix kishte si synim që gjeneratat e ardhshme të lojtarëve të dinë se si do të duken lojërat e tyre në ekran. (GameWorld Albanian)[youtube id=”kQB9ds2AYwM” width=”600″ height=”350″]

Lajmet e fundit>