Lajmet

Lojtarët e Battlefield 1 armëpushim në përkujtim të Luftës së Parë Botërore

Publikuar , 13 Nëntor 2018
Armëpushimi hyri në fuqi më 11 Nëntor në orën 11 të paradites. Lojtarët e Battlefield 1 armëpushim në përkujtim të Luftës së Parë Botërore

Lojtarët e “Battlefield 1”, një video lojë skenarët e së cilës zhvillohen në Luftën e Parë Botërore, hynë në një armëpushim ditën e Hënë për përkujtim të 100 vjetori të Amnistisë e cila i dha fund luftës.

Armëpushimi hyri në fuqi më 11 Nëntor në orën 11 të paradites.

This is the 100 Year Anniversary of the End of WW1. On the 11th Hour we stopped fighting. from Battlefield

Lojtari i cili arriti armëpushimin publikoi një video të shkurtër të eventit në Reddit, por është e vështirë të themi se të gjithë nuk kanë luajtur lojën atë ditë.

Megjithatë shumë lojtarë ju bashkuan këtij armëpushimi virtual dhe në video shfaqen lojtarë të fraksioneve të ndryshme që qëndronin bashkë pa qëlluar njëri tjetrin. /GameWorld Albanian

Lajmet e fundit>