Lajme lojërash

Lojërat më të pëlqyera të gjysmës së parë të 2012-ës

Publikuar , 11 Gusht 2012
0
Lojërat më të pëlqyera të gjysmës së parë të 2012-ës

Këto janë lojërat më të reja e më të preferuara (PC, konsolë) për muajt janar – korrikut 2012. Bien në sy versionet e treta të lojërave “Mass Effect“, “Max Payne” dhe “Diablo“.Te treja kanë të përfshirë argëtim total në këto variante të reja. Fansat e “Mass Effect” janë mjaft të emocionuar me hedhjen në treg të serisë së fundit të trilogjisë, ndërsa ata të “Diablo” janë jo dhe aq të kënaqur për shkak të problemeve dhe ndërprerjeve që pësonte serveri.

Edhe lojërat e shkarkueshme nga interneti kanë qenë shumë të pëlqyera në këtë gjysëm viti, ndonjëherë duke u’a kaluar edhe atyre të emrave të mëdhenj. Për më tepër shihni listën:

Mass Effect 3“ (lojë aksion me role për PC, PS3 dhe Xbox 360).

Max Payne 3“ (Lojë aksion për PC, PS3 dhe Xbox 360).

Diablo 3“ (Lojë aksion me role, PC).

Spec Ops: The Line“ (Shooter për PC, PS3 dhe Xbox 360).

Fifa Street“ (lojë sportive për PS3 dhe Xbox 360).

Dragon’s Dogma“ (lojë me role për PS3 dhe Xbox 360).

Risen 2: Dark Waters“ (lojë me role për PC, PS3 dhe Xbox 360).

Lego Batman 2: DC Super Heroes“ (Lojë aksion-aventurë për PC dhe konsolë).

Deponia“ (lojë me aventura për PC).

Catherine“ (lojë me gjëegjëza për PS3 dhe Xbox 360).

Uncharted: Golden Abyss“ (Lojë aksion-aventurë, PS Vita).

Resident Evil: Revelations“ (Lojë aksion për Nintendo 3DS).

Journey“ (aventurë, shkarkohet, për PS3).

Trials Evolution“ (lojë me gjëegjëza e gara, shkarkohet, për Xbox 360).

The Walking Dead“ (lojë me aventurë, shkarkohet, për PC).

I Am Alive“ (Lojë aksion-aventurë, shkarkohet, për Xbox 360). (GameWorld Albanian)

Tags >

lojëra
Lajmet e fundit>