iOS

Krijuesi i Tetris nxjerr lojë të re

Publikuar , 03 Qershor 2013
0
Krijuesi i Tetris nxjerr lojë të re

Krijuesi i Tetris Alexey Pajitnov kas nxjerrë një lojë të quajtur Marbly për iOS ekskluzivisht për pajisjet mobile.

Marbly është e disponueshme për shkarkim falas për iPhone dhe iPad. Loja u publikua nga WildSnake Software dhe thuhet se është loja e parë nga një seri titujsh që Pajintov ka ndërmend të nxjerrë.

Sipas një përshkrimi zyrtar, Marbly të sfidon të heqësh të gjitha topat nga një bord për të zgjidhur një enigmë.

Loja ka më shumë se 180 të tilla si dhe një seri llojesh duke përfshirë Time Score dhe Move Challenges. Nuk është e qartë nëse loja do të krijohet dhe për pajisje Android. (GameWorld Albanian)

Tags >

Marbly
Lajmet e fundit>