Lojërat

Konfirmohet loja e re e Medal of Honor

Publikuar , 22 Shkurt 2011
0
Konfirmohet loja e re e Medal of Honor

 

Kur Medal of Honor u lansua në Shtatorin e kaluar, EA ishte pak e brengosur për kritikat e ekspertëve që po i mirrte. Megjithatë, katër muaj më vonë, loja arriti të shiste rreth 5 milion njësi, duke thyer kështu rekord dhe hit në treg.

Një surprizë tjetër që po vjen është që Medal of Honor është duke në punim e sipër. Seria është në zhvillim e sipër edhe njëherë nga Danger Close Games, studio që është pjesë e kampusit të Electronic Arts Los Angeles. Në një post në uebfaqen zyrtare të Medal of Honor, producenti ekzekutiv Greg Goodrich deklaroi serinë, e cila paraqet edhe një listë të punëve të reja të muajit të kaluar.

Dhe kjo është e gjitha që është bërë e ditur rreth lojës, projekt i cili sjell ngjashmëri me atmosferën e lojës të fundit, Call of Duty. Titulli i vjetër, i cili u rikrijua nga loja World War II, ishte e vendosur në kohën e ditëve të hershmë të luftës Afgane. Loja paraqiste operatorët Tier 1, një grup commando që ishin pjesë e invasionit amerikan në Afghanistan./gameworld.al

Lajmet e fundit>