Lajme lojërash

Journey udhëheqë me nominimet në Game Developers Choice

Publikuar , 29 Janar 2013
0
Journey udhëheqë me nominimet në Game Developers Choice

Janë publikuar finalistët e Game Developers Choice Awards. Titujt janë zgjedhur përmes votimit profesional nga industria e video lojërave, ndërsa më së miri ka kaluar loja Journey e cila është nominuar në 6 kategori.

Dishonored është nominuar në 4 kategori, Halo 4, The Walking Dead dhe Mark of the Ninja të nominuar në tri kategori, derisa titujt tjerë me më shumë se një nominim përfshijnë Assassin’s Creed III, Mass Effect 3, The Unfinished Swan, FTL: Faster Than Light, Spelunky dhe Sound Shapes.

Ceremonia e dorëzimit do të mbahet më 27 mars gjatë konferencës Game Developers, ndërsa fituesit do ti zgjedhë International Choice Awards Network, një grup i cili përbëhet nga krijuesit kryesorë të video lojërave. (GameWorld Albanian)

Kjo është lista komplete e të nominuarve:

Zërimi më i mirë

Journey (Thatgamecompany/Sony Computer Entertainment)

Hotline Miami (Dennaton Games/Devolver Digital)

Sound Shapes (Queasy Games/Sony Computer Entertainment)

Assassin’s Creed III (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Halo 4 (343 Industries/Microsoft Studios)Journey

Loja më e mirë debutuese

Humble Hearts (Dust: An Elysian Tail)

Polytron Corporation (Fez)

Giant Sparrow (The Unfinished Swan)

Subset Games (FTL: Faster Than Light)

Fireproof Games (The Room )

Dizajni më i mirë i lojës

Dishonored (Arkane Studios/Bethesda Softworks)

Mark Of The Ninja (Klei Entertainment/Microsoft Studios)

Spelunky (Derek Yu/Andy Hull)

Journey (Thatgamecompany/Sony Computer Entertainment)

XCOM: Enemy Unknown (Firaxis Games/2K Games)

Loja më e mirë e shkarkuar

The Walking Dead (Telltale Games)

Spelunky (Derek Yu/Andy Hull)

Trials: Evolution (RedLynx/Microsoft Studios)

Mark Of The Ninja (Klei Entertainment/Microsoft Studios)

Journey (Thatgamecompany/Sony Computer Entertainment)

Teknologjia më e mirë

Far Cry 3 (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

PlanetSide 2 (Sony Online Entertainment)

Halo 4 (343 Industries/Microsoft Studios)

Call of Duty: Black Ops II (Treyarch/Activision)

Assassin’s Creed III (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Loja më e mirë mobile

Gravity Rush (SCE Japan Studio/Sony Computer Entertainment)gdca

Hero Academy (Robot Entertainment)

Sound Shapes (Queasy Games/Sony Computer Entertainment)

The Room (Fireproof Games)

Kid Icarus: Uprising (Sora/Nintendo)

Tregimi më i mirë

Spec Ops: The Line (Yager Entertainment/2K Games)

Mass Effect 3 (BioWare/Electronic Arts)

Dishonored (Arkane Studios/Bethesda Softworks)

The Walking Dead (Telltale Games)

Virtue’s Last Reward (Chunsoft/Aksys Games)

Grafika më e mirë

Borderlands 2 (Gearbox Software/2K Games)

Journey (Thatgamecompany/Sony Computer Entertainment)

Far Cry 3 (Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Dishonored (Arkane Studios/Bethesda Softworks)

Halo 4 (343 Industries/Microsoft Studios)

Loja më inovative

Mark of the Ninja (Klei Entertainment/Microsoft Studios)

Journey (Thatgamecompany/Sony Computer Entertainment)

FTL: Faster Than Light (Subset Games)

The Unfinished Swan (Giant Sparrow/Sony Computer Entertainment)Game Developers Choice award

ZombiU (Ubisoft Montpellier/Ubisoft)

Video loja e vitit

Dishonored (Arkane Studios/Bethesda Softworks)

The Walking Dead (Telltale Games)

Mass Effect 3 (BioWare/Electronic Arts)

XCOM: Enemy Unknown (Firaxis Games/2K Games)

Journey (Thatgamecompany/Sony Computer Entertainment)

Tags >

lojëra
Lajmet e fundit>