Lajme lojërash

Hitman Absolution, pamjet e para: OPM i jep notën 9/10

Publikuar , 29 Tetor 2012
0
Hitman Absolution, pamjet e para: OPM i jep notën 9/10

Hitman Absolution ka arrdhur më në fund duke u shfaqur në revistën e PlayStation në Britani me një vlerësim prej 9 nga 10.

“Më në fund, Hitman ka ardhur dhe është përsosur në atë çfarë mund të jetë ndoshta instalimi më i mirë në seritë e Hitman. Ajo merr idetë të cilën e bën lojën origjinale kaq të mrekullueshëm dhe i prezanton ato në një kontekst modern duke sjellë midis konsumatorëve një pritje të parezistueshme”.

Ndërkohë revista zyrtare e Official Xbox i ka dhënë lojës notën 9/10 në shfaqjen e saj, duke e quajtur si një triumf i lojërave fshehtësi dhe e përshkruan se ajo ka ruajtur gjithçka që lojtari dëshiron të ketë në një lojë të tillë.

Publikuesi Square Enix ka konfiruar datën e daljes së Hitman, më 20 nëntor. (GameWorld Albanian)[youtube id=”Wu1Aii7scBo” width=”600″ height=”350″]

Tags >

Hitman
Lajmet e fundit>