Lajme lojërash

Google punëson veteranin e LucasArts

Publikuar , 04 Maj 2013
0
Google punëson veteranin e LucasArts

Google punësoi veteranin e krijimit të lojërave Noah Falstein si shef të dizajnit të lojërave. Lajmi vjen nga TechCrunch pasi u pa profili i tij në LinkedIn.

Falstein ka qenë në biznesin e lojërave që në 1980 në kompani si Lucas Arts, 3DO dhe DreamWorks Intreractive. Kohët e fundi ai nxori The Inspirancy, një firmë këshilluese për krijimin dhe dizenjimin e lojërave.

Si këshillues ai ka punuar mbi projekte si Alan Wake gjatë një procedure 2 javore.

Nuk është akoma e qartë se cili do të jetë roli i Falstein të Google, gjithsesi TechCrunch thotë se ka pasur një interest të madh në krijimin e Serious Games. (GameWorld Albanian)

Tags >

lojëra
Lajmet e fundit>