Android

Fortnite vjen këtë verë në Android

Publikuar , 20 Maj 2018
0
Tani një lojë tjetër po dominon iOS, e cila është Fortnite. Pas dominimit të tabelave të lojrave iOS që nga marsi, loja e mbijetesës, Fortnite, po vjen në Android. Data e lançimit në Android do të jetë  në verë. Fortnite vjen këtë verë në Android

Të luajturit lojëra në kohën e lirë është një nga hobit  më të  preferuar të shumë njerëzve. Pothuajse çdo ditë arrihet një lojë e re në botën e lojës. Disa lojëra marrin popullaritet të madh  si Pokemon Go. Tani një lojë tjetër po dominon iOS, e cila është Fortnite. Pas dominimit të tabelave të lojrave iOS që nga marsi, loja e mbijetesës, Fortnite, po vjen në Android. Data e lançimit në Android do të jetë  në verë.

Krijuesi Epic Games zbuloi lajmin në mes të një postimi të madh të titulluar “Gjendja e celularit”

“Ne e dimë se shumë prej jush janë të ngazëllyer për këtë lëshim dhe ne premtojmë se kur të kemi më shumë informacione për të ndarë, do ta dëgjoni atë nga ne së pari”.

Së bashku me lajmet për Fortnite Android, kompania ka njoftuar disa përditësime të reja në lojë. Epic zbuloi një konkurrencë të Battle Royal  me një çmim të madh  në të holla në lojë. Kompania gjithashtu parashtroi plane për të sjellë biseda me zë dhe përmirësuar luajtjen e lojës dhe kontrollet në anën e lëvizshme të gjërave. Statistikat po vijnë edhe në celular, së bashku me një madhësi të reduktuar të instalimit.

Më parë këtë vit, loja raportohej se sillte 126 milionë dollarë  të ardhura mujore. Për më tepër, loja përfshin  më shumë se 1 milion dollarë në ditë. Tani duke e çuar këtë lojë në Android do të dyfishojë të ardhurat në pak kohë. Le të shohim se kur kjo lojë do të jetë e disponueshme për përdoruesit e Android. /GameWorld Albanian

Tags >

Fornite
Lajmet e fundit>