Lojërat

Elder Scrolls V: Skyrim caktohet për 11/11/11

Publikuar , 13 Dhjetor 2010
0
Elder Scrolls V: Skyrim caktohet për  11/11/11

Edhe pse disa tituj thuhej që ishin zbuluar gjatë ceremonisë së VGA sonte, premiera e parë botërore erdhi nga një fushë krejtëisht e ndryshme.

Pas një parathënie të çuditshme të cilën e panë dhjetra figura përpara në skenë, prodhuesi nga Bethesda Todd Howard, u shfaq në skenë për të zbuluar lansimin e ardhshëm të lojës së ardhshme nga studio e tij.

Më vonë, një video-trailer u shfaq, duke zbuluar titullin e saj, The Elder Scrolls V: Skyrim. Video-traileri tregoi një numër të gdhendjeve të zërit, që dukej se ishte nga aktori suedez Max von Sydow.

“The Elder Scrolls tregoi për kthimin e tij,” tha njëri nga prezantuesit. “Humbja e tyre ishte vetëm një vonesë. Që nga koha kur Oblivion u hap, bijtë e Skyrim kanë derdhur gjakun e tyre. Por askush nuk dëshiroi të besonte, të besonte se ata kanë ekzistuar. Dhe kur e vërteta doli në fund, ai doli në zjarr.”

{youtube}sRifj-2EEKs{/youtube}
Në të njejtën kohë, një dragon i madh ngjyrë hiri liroi veten nga muret dhe merr frymë zjarr kundër një luftëtari të vetmuar, i cili rrah përsëri zjarrin me një mburojë.” Por një nga ata qënjerëzit ia kanë frikë është i linduri-dragon,” përfaqësuesi përfundon, duke treguar për datën e lansimit të lojës: 11 nëntor, 2011.

Njoftimi vjen menjëherë disa javë pasi që u raportua se Elder Scrolls i ri është në punë, dhe se do të jetë drejtpërdrejtë hyrja e fundit në seri, Elder Scrolls IV: Oblivion./gameworld.al

 

Lajmet e fundit>