Lojërat

Driver 76

Publikuar , 05 Nëntor 2012
0
Driver 76

Driver 76 është një lojë për PlayStation Portable (PSP), e cila u lançua më 8 maj 2007 në Europë. Loja është një vazhdim direkt i Driver: Parallel Lines, dhe është vendosur si histori 2 vite më para.

Është instalimi i parë i serive të Drive në konsolat e PSP, dhe është e zhvilluar nga Ubisoft Reflections dhe Sumo Digital dhe e publikuar nga Ubisoft.

Loja përfshin misione të reja dhe histori të tillë, si dhe përmbajtje të shkarkueshme nga Interneti për PSP.

Loja nis në New York në vitin 1976, ku Ray, një shofer, bie në dashuri me Chen Chi, por ajo është e lidhur me dikë tjetër, Jimmy.

Pasi mer respektin nga babai i saj, Ray tradhëtohet dhe duhet të fitojë para në të njëjtën kohë. Ai më pas takohet me babain e saj, Zhou, dhe i tregon atij se si Jimmy është një tradhëtar dhe më pas Jimmy thuhet se vdes, dhe Ray merr bekimin nga babai i Chen dhe ata dalin së bashku, por më vonë ajo grabitet nga Jimmy ku më vonë ai vdes nga Ray në helikopter.

Loja ka marë vlerësime të ndryshme ku nga Metacritic mer një vlerësim 57/100, ndërsa nga GameSpot vetëm 6/10. (GameWorld Albanian)[youtube id=”xoKmAA6PAs8″ width=”600″ height=”350″]

Tags >

Driver
Lajmet e fundit>