Lajme lojërash

Dead Island: Riptide në krye 3 javë radhazi

Publikuar , 15 Maj 2013
0
Dead Island: Riptide në krye 3 javë radhazi

Dead Island: Riptide arriti të qëndrojë në krye të listës së lojërave në çartin anglez por me 55% ulje në shitje. Është loja e dytë për këtë vit që arrin të qëndrojë në krye për tre javë pas BioShock Infinitë në mars.

Call of Duty: Black Ops II u ngrit në vendin e dytë falë promocioneve që bëri në ulje çmimesh, e pasuar nga Tomb Raider në vendin e tretë dhe Injustice: Gods Among Us në vendin e katërt.

FIFA 13 është në vendin e pestë, Bioshock Infinitë në vendin e gjashtë, Assassin’s Creed III në vendin e shtatë dhe Lego City Undercove në të tetin.

Arritja më e re është e The Walking Dead në vendin e nëntë dhe në vendin e dhjetë ndodhet Luigi’s Mansion. Top 20 deri në 11 maj është kjo:

1. Dead Island: Riptide

2. Call of Duty: Black Ops II

3. Tomb Raider

4. Injustice: Gods Among Us

5. FIFA 13

6. BioShock Infinite

7. Assassin’s Creed III

8. Lego City Undercover: The Chase Begins

9. The Walking Dead

10. Luigi’s Mansion 2

11. Persona 4 Arena

12. Far Cry 3

13. Dragon’s Dogma: Dark Arisen

14. God of War: Ascension

15. Lego Batman

2: DC Super Heroes

16. Defiance

17. The Elder Scrolls V: Skryim

18. Need for Speed: Most Wanted

19. Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City

20. Grand Theft Auto IV (GameWorld Albanian)

Tags >

lojëra
Lajmet e fundit>