iOS

Civilization 6 debuton për iPhone

Publikuar , 04 Tetor 2018
0
Lajmi i mirë është se nëse keni blerë aplikacionin në iPad mund ta instaloni në iPhone falas. Civilization 6 debuton për iPhone

Civilization VI debutoi ditën e sotme në një surprizë për mbarë përdoruesit e iPhone.

Loja epike strategjike është portuar në disa platforma që nga debutimi në 2016-ën ku mund të përmendim iPad por edhe Nintendo Switch.

Tashmë loja është përshtatur për ekranet e vogla të telefonëve dhe ka të njëjtën përmbajtje që ka versioni për kompjutera.

Lajmi i mirë është se nëse keni blerë aplikacionin në iPad mund ta instaloni në iPhone falas.

Por nëse nuk e keni blerë, loja do të kushtojë 23.99 dollarë për një periudhë promocionale më pas për 59.99 dollarë.

Loja mund të shkarkohet në këtë lidhje. /GameWorld Albanian

Lajmet e fundit>