Lojërat

Burnout Revenge

Publikuar , 10 Nëntor 2012
0
Burnout Revenge

Burnout Revenge është loja e katërt e serisë Burnout. Ajo u krijua nga Criterion Games dhe u publikua nga Electronic Arts për PlayStation 2 dhe Xbox më 13 shtator 2005 dhe Xbox 360 më 7 mars 2006 së bashku me një version për PSP dhe Nintendo DS.

E ngjashme me parardhësen e vet Burnout 3: Takedown, loja fokusohet në një miksim garash në pista me trafik ku lojtari mund të përdorë makinën e vet si një armë.

Loja përfshin 77 makina dhe 169 ngjarje të ndryshme. Burnout Revenge ka një grafikë shumë të përmirësuar në krahasim me verisonet më të vjetra, sidomos ai për Xbox 360 i cili përshin gjithashtu 10 mënyra të reja përplasje.

Ajo mori vlerësime pozitive dhe u quajt si loja e muajit në Game Informet për tetorin e vitit 2005. (GameWorld Albanian)[youtube id=”UiAAtDXWQU0″ width=”600″ height=”350″]

Tags >

Burnout
Lajmet e fundit>