Lajmet

Battlefield 1 ka 19 milion lojtarë, rritja më e shpejtë sesa Battlefield 4

Publikuar , 11 Maj 2017
0
Battlefield 1, është titulli më i fundit i zhvilluesit DICE dhe numëron plot 19 milion lojtarë. Po rritjet me një ritëm 50% më të lartë sesa Battlefield 4 për të njëjtën periudhë. Battlefield 1 ka 19 milion lojtarë, rritja më e shpejtë sesa Battlefield 4

Lufta e Parë Botërore nuk ishte ajo që kërkonin shumë vende të botës por Electronics Arts tek ajo sheh shpëtimin e Battlefield.

Battlefield 1, është titulli më i fundit i zhvilluesit DICE dhe numëron plot 19 milion lojtarë. Loja po rritet me një ritëm 50% më të lartë sesa Battlefield 4 për të njëjtën periudhë.

Përpara lançimit të lojës një numër i madh përdoruesish kishin kërkuar rikthimin në skenarët e luftës së parë botërore.

Pas disa vitesh skenarë futuristikë, Battlefield dhe jo vetëm por edhe Call of Duty po rikthehen në Luftën e Parë Botërore.

Rritja e Battlefield 1 është shenja e parë e suksesit në drejtimin e ri të kompanisë me dy titujt e lojërave. /PCWorld Albanian

Lajmet e fundit>