Lajme lojërash

3DS arrin 6 milion shitje në SHBA, mbesin sasi të limituara

Publikuar , 23 Nëntor 2012
0
3DS arrin 6 milion shitje në SHBA, mbesin sasi të limituara

Nintendo ka njoftuar se rreth 6 milion konsola 3DS, të dyja si versioni origjinal ashtu dhe modeli XL, janë shitur në SHBA.

Shitjet mbarëbotërore në lojra janë rreth 64.45 milion njësi që nga lançimi deri në 30 shtator.

Në total, Nintendo ka shitur më shumë se 22 milion njësi 3DS në mbarë globin që nga 30 shtatori.

Nintendo ka njoftuar një numër të limitua njësish të nintendos ngjyrë të kuqe, e cila përmban në të një kopje të lojës Super Mario 3D Land e instaluar në të.

Aparati do të ketë një çmim prej 270 $, e cila do të jetë e mundur gjatë ofertave të së premtes në SHBA. (GameWorld Albanian)

Tags >

nintendo
Lajmet e fundit>